G-5KMC2RV5EM
 

"Wiem, że dobrze jem..." – Prasówka dla zdrowia

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy przygotował „Zalecenia zdrowego żywienia” w nowej formie graficznej... ale to nie wszystko!


Jak czytamy w e-booku "Ilość poszczególnych grup produktów spożywczych na talerzu nie jest przypadkowa — symbolizuje zalecane proporcje między trzema grupami produktów w całodziennej diecie. Obok talerza zamieszczono również wskazówki, jakich produktów jeść więcej, które ograniczać oraz w jaki sposób je ze sobą zamieniać.


W kategoriach „Jedz mniej”, „Jedz więcej”, „Zamieniaj” wymieniono poszczególne grupy produktów w kolejności od tych najbardziej wpływających na zdrowie Polaków.

UWAGA: Zwrócono również uwagę na istotność aktywności fizycznej oraz utrzymania prawidłowej masy ciała.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE KONSULTACJE ONLINE

Bez wychodzenia z domu skorzystaj z porady:

  • dietetyka

  • psychodietetyka

  • fizjoterapeuty

Ponadto autorzy publikacji zwracają uwagę na fakt, że "Uzupełnieniem do nowych zaleceń zdrowego żywienia jest materiał „W 3 krokach do zdrowia” przedstawiający konkretne zalecenia żywieniowe dotyczące różnych grup produktów na 3 poziomach — umożliwiających zmianę nawyków żywieniowych stopniowo, małymi krokami".

Zalecane w publikacji kroki to:

KROK 1- zrób pierwszy krok

KROK 2- wdrażaj zalecany poziom

KROK 3 – osiągaj dalsze korzyści dla zdrowia


Źródło: © Copyright by Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, 2021/ https://ncez.pzh.gov.pl

Przeczytaj "Utrzymaj formę" artykuł przygotowany w ramach AQUA SPEED magazyn

Nowy cykl "Prasówka dla zdrowia", w ramach którego przedstawiamy ciekawe, ważne teksty z internetu, pracy, telewizji dotyczące zdrowia i dobrostanu w kontekście aktywności fizycznej. Chcemy zachęcać do aktywności w każdej formie, ponieważ wierzymy, że ruch to zdrowie. Oczywiście pływanie i aktywność w wodzie to nasz "konik", dlatego zachęcamy przede wszystkim do tej formy ruchu i aktywności!

e-book-Talerz-Zdrowego-Zywienia
.pdf
Download PDF • 15.98MB

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie