G-5KMC2RV5EM
 

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek…

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego oraz duchowego. Rozmowa z Aleksandrą Wasilewską i Grażyną Zielińską, fizjoterapeutkami.


Fundacja Płyńmy Razem | AQUA SPEED magazyn


„Płyńmy Razem” to organizacja, która powstała, ponieważ…? Kim są założycielki Fundacji?


“Płyńmy Razem” to organizacja założona przez dwie przyjaciółki – fizjoterapeutki. Przez kilka lat działaliśmy jako grupa nieformalna, realizując różne sportowe inicjatywy, m.in. projekt „Kobiety na Pływalnie”. Widząc jak ogromna jest potrzeba i zainteresowanie naszymi zajęciami w 2020 roku postanowiliśmy sformalizować nasze działania i założyć fundację. Naszym głównym celem jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród społeczeństwa. Poprzez sport chcemy pomagać ludziom, by czuli się dobrze w swojej własnej skórze, a także czuli się akceptowani przez innych. Wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a regularna aktywność fizyczna podnosi jakość życia.


Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek…” – co znaczy dla Pań ten cytat?


Aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego oraz duchowego. Każda z tych cząstek zdrowia jest ze sobą nierozerwalnie połączona — zmiana w jednej z nich wpływa na pozostałe. Dla nas to ruch jest prawdziwym LEKIEM, który jest najbardziej naturalnym, najskuteczniejszym i najistotniejszym elementem zdrowego trybu życia. Część osób zaczynających przygodę z naszymi zajęciami przychodzi do nas “w pakiecie” z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Są to na przykład przewlekłe bóle pleców, ograniczenia zakresu ruchu w stawach, zaburzenia oddychania, problemy kardiologiczne. Z opowieści tych osób wynika, że korzystali z różnych metod leczenia swoich dolegliwości — byli u wielu lekarzy, przyjmowali różne leki, poddawani byli różnorodnym zabiegom. Nie zawsze jednak rozwiązuje to całkowicie problem. Gdy pytamy tych ludzi, kiedy ostatnio się ruszali czy podejmowali jakąś aktywność fizyczną, są bardzo zdziwieni, że możemy te dolegliwości łączyć z ruchem. Są zaskoczeni, gdy po paru zajęciach okazuje się, że bóle pleców zniknęły, lepiej im się oddycha, mogą swobodnie wykonywać najrozmaitsze czynności dnia codziennego, czują się lepiej psychicznie i są bardziej pogodni.


Cały wywiad dostępny na stronie www.aquaspeed.com.pl | Czytaj AQUA SPEED magazynOstatnie posty

Zobacz wszystkie