G-5KMC2RV5EM
 

Całe życie broniłem się przed tym... – Michał Perl

Przed przeznaczeniem nie ma ucieczki, czego dowodem jest historia Michała i jego rekord świata w federacji IISA (ice swimming) na 50m stylem klasycznym. Kolejne pokolenie w sportowej rodzinie, można powiedzieć udana sukcesja pasji, talentu i sportowej pracowitości. Michał kocha ten sport, odnosi w nim sukcesy, ale również i chyba to jest najważniejsze... daje przykład, inspiruje i uczy młodzież jak czerpać radość z pływania…

Jaki zawód wykonujesz? Pływanie pomaga czy przeszkadza w wypełnianiu służbowych obowiązków?


Całe życie broniłem się przed tym, żeby pracować na basenie. Natomiast pewnym momencie uświadomiłem sobie, ile właśnie czasu spędziłem na niecce basenu i jak mocno związałem się z tym miejscem. Osiąganie indywidualnych sukcesów to niesamowita sprawa, ale przekazywanie wiedzy dzieciom i dawanie im szansy poprawiania umiejętności daję równie wiele.


Jakie umiejętności i cechy pływaka przydają się w Twojej pracy?


Sport zawsze uczy przede wszystkim pokory. To, że sam trenuję, pozwala mi spojrzeć na moich podopiecznych z troszeczkę innej perspektywy. Wiem, jak mnie samemu nie raz było ciężko i ile pracy oraz wysiłku musiałem w to wszystko włożyć. Równie ważna w tym wszystkim jest motywacja oraz pewność siebie, gdyż bez tego nie poszlibyśmy do przodu.


Twoje największe osobiste sukcesy w pływaniu to…?


Troszkę się tego już nazbierało. Koncentrując się na pływaniu zimowym osiągnąłem 13 medali Mistrzostw Świata federacji IISA ( International Ice Swimming Association ) oraz IWSA ( International Winter Swimming Association ), 21 medali Pucharu Świata IWSA oraz zwycięstwo Pucharu Świata federacji IWSA. Dodatkowo zostałem ostatnimi czasy rekordzistą świata w federacji IISA na 50m stylem klasycznym. Także tych osiągnięć troszeczkę już jest, ale cały czas mam ochotę na więcej.

Wywiad w pełnej wersji dostępny będzie w drugim numerze AQUA SPEED magazyn (już w grudniu 2021) oraz na blogu AQUA SPEED.


W wielu firmach, zakładach czy instytucjach pracują ludzie kochający... pływanie. Osoby te uczęszczają na pływalnie i każdego dnia pokonują kilometry, a tym samym swoje słabości i przeciwności dnia codziennego. Pływanie jest dla nich relaksem, profilaktyką, narzędziem wzmacniającym poczucie własnej wartości, budującym odporność zarówno fizyczną, jak i psychiczną. A czy w Waszej firmie jest pływak, którego historię warto opowiedzieć?


Skorzystaj z rabatu dla czytelników porad! Cały asortyment AQUA SPEED do aktywności w wodzie dla Ciebie i Twojej rodziny (treningi, wakacje, rehabilitacja) z 20% rabatem. Wejdź na stronę aquaspeed.com.pl

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie