G-5KMC2RV5EM
 

3750 metrów w zimnej wodzie – Krzysztof Kubiak

Krzysztof Kubiak – księgowy, który lubi cyferki nie tylko rozliczeniach finansowych firm… 3750 to liczba metrów, którą pokonał, aby ustanowić rekord świata federacji INTERNATIONAL ICE SWIMMING ASSOCIATION oraz rekord Guinessa w przepłyniętej długości w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni.

Jaki zawód wykonujesz? Pływanie pomaga czy przeszkadza w wypełnianiu służbowych obowiązków?


Jestem księgowym, praca siedząca przy komputerze ma pewne zalety przez możliwość regeneracji fizycznej, odpoczynku od warunków atmosferycznych, minusem jest zaś przebywanie w jednej nienaturalnej pozycji przez długi czas, oraz psucie wzroku.


Jakie umiejętności i cechy pływaka przydają się w Twojej pracy?


Z całą pewnością są to wytrzymałość, systematyczność, planowanie i organizacja pracy oraz regularność. Pracowitością można nadgonić wiele niedoskonałości, do pewnego poziomu naturalnie.


W pływaniu ważniejszy jest dla Ciebie aspekt zdrowotny czy sportowy? Jak postrzegasz kwestię zdobywania medali, wygrywania, rywalizacji i podejmowania wyzwań?

To, co najważniejsze dla mnie to przemieszczanie się w wodzie na możliwie dużym dystansie oraz oglądanie jak najwięcej widoków dookoła. Ważni są dla mnie również rodzina, przyjaciele i znajomi, którzy towarzyszą mi w mojej pasji. Płynąc przez naturalne akweny, mogę podziwiać naturę w różnych porach roku, świat z perspektywy wody jest piękniejszy.

Wywiad w pełnej wersji dostępny będzie w drugim numerze AQUA SPEED magazyn (już w grudniu 2021) oraz na blogu AQUA SPEED.


W wielu firmach, zakładach czy instytucjach pracują ludzie kochający... pływanie. Osoby te uczęszczają na pływalnie i każdego dnia pokonują kilometry, a tym samym swoje słabości i przeciwności dnia codziennego. Pływanie jest dla nich relaksem, profilaktyką, narzędziem wzmacniającym poczucie własnej wartości, budującym odporność zarówno fizyczną, jak i psychiczną. A czy w Waszej firmie jest pływak, którego historię warto opowiedzieć?


Skorzystaj z rabatu dla czytelników porad! Cały asortyment AQUA SPEED do aktywności w wodzie dla Ciebie i Twojej rodziny (treningi, wakacje, rehabilitacja) z 20% rabatem. Wejdź na stronę aquaspeed.com.pl
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie